Чим відрізняється блогер від журналіста? Блоггерство - це не журналістика. На жаль, не всі це можуть зрозуміти і прийняти, і судять про блогерів по собі. Наприклад, блоггер - це як чукча, що бачить про те і співає: побачив яму посеред вулиці - написав які засранці міська влада. Журналіст же побачив яму, подзвонив в мерію, ще кудись, з'ясував хто викопав, навіщо, коли закопають і хто винен. А потім з усього цього зробить статтю і візьме коментар в протилежної сторони. Блогер більше пише для себе любимого, а журналіст для інших.
Ще років п'ять тому мало хто знав про те, хто такі блогери Журналістика вважається «другої найдавнішої» професією.
Блогер веде бесіду зі своїми читачами, спілкується з ними в коментарях. Журналіст веде монолог зі своєю аудиторією.
Блогер - хобі. Журналіст - професія.
Блоггер може собі дозволити мусолити якусь новину, яку надав йому журналіст. Журналісти за обов'язком своєї служби постійно знаходяться в пошуку нової та цікавої інформації.
Блогери створюють інформаційні приводи, але рідко доводять розслідування до кінця. Журналісту потрібні факти і зачіпки, щоб взятися за справу.
Блоггер може говорити в своєму блозі все, що йому спаде на думку. На журналіста, на відміну від блогера, можна подати в суд, якщо щось не так написав. Тобто журналіст несе відповідальність за свої слова, а блогер ні.
Блогеру дозволено помилятися. Журналіст не має права на помилку.
Блогери ще самі не вирішили остаточно, як правильно пишеться «блогер», або «блоггер», а журналіст, він і в Африці журналіст.
Блоггерство - це є своєрідний вид словесного, не завжди інформаційно та інтелектуально виправданого, ексгібіціонізму (публічна демонстрація статевого органу для досягнення статевого збудження і насолоди ).
У журналіста це називається «інформаційно щасливий» ... і готовий поділитися з глядачем, читачем.