Вчора, 30 березня, відбувся круглий стіл на тему «Проблеми та перспективи ефективного лісокористування на Старосамбірщині», організований Старосамбірською районною радою. Участь у ньому взяли перший заступник Львівського обласного управління лісового господарства Ярослав Целень, керівник Старосамбірського ДЛМГ Юрій Мрочко, генеральний директор Львівського обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» Володимир Мельник, в.о.директора Старосамбірськогого ДЛГП «Галсільліс» Дмитро Єдинак, представники депутатських фракцій районної ради, представники районної Асоціації деревообробників, представники підприємств деревообробної галузі, представник Товарної біржі «Львівська Універсальна» та представники ЗМІ. Учасники круглого столу обговорили проблеми та виклики у сфері лісокористування на території району, а також перспективи ефективного управління лісовими ресурсами та лісокористування. Голова Старосамбірської районної ради Тетяна Терлецька наголосила, що ефективне лісокористування включає в себе економічну, екологічну та соціальну складові.
- Йосип Маланяк
- Економіка
- Перегляди: 3071


У середу, 22 березня, відбулася робоча зустріч голови Старосамбірської районної ради Тетяни Терлецької та новопризначеного генерального директора обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» Володимира Мельника за участі голів депутатських фракцій районної ради. Зустріч мала закритий характер, зокрема, відмовили у присутності кореспонденту "Гал-інфо". В офіційній інформації на сайті Старосамбірської районної ради йдеть про таке, мовляв домовилися "у найближчий час узгодити нову редакцію КП «Старосамбірське ДЛГП «Галсільліс»(мабуть статуту-Гал-інфо), представити документи лісовпорядкування для розблокування роботи підприємства, визначитись із проведенням аудиту фінансової та господарської діяльності, а також до 10 травня за результатами моніторингу ділянок, що підпадали під лісосіки зробити відповідні висновки щодо продовження роботи підприємств, які неналежно виконали умови договору на розробку лісосіки та не підготували відповідні ділянки для подальшого використання".Однак насправді було що приховувати від журналістів. В ході розмови випливла цікава інформація про господарську діяльність Старосамбірського "Галсільлісу".
Вчора, 21 березня, депутати Самбірської міської ради звернулися до Президента України, голови Верховної ради України, прем’єр-міністра України з настійною вимогою:
Ліквідація Самбірського протитуберкульозного диспансеру... Але як? Захворюваність на туберкульоз у районі майже вдвічі більша аніж в області. Вчителька однієї зі шкіл кілька років вела уроки із відкритою формою. Більше того, є загроза, що після такої реформи хворі на туберкульоз їздитимуть маршрутками усім районом і областю. 15 березня Самбірський протитуберкульозний диспансер перевірили комісія у складі 8 осіб, яку очолював головний лікар КЗ ЛОР "Львівський регіональний фтизіопульмонологічний центр" Любомир Рак. Самбірський тубдиспансер належить до комунальної власності Львівської обласної ради і менше як за два роки зазнає другої реорганізації. Перша спроба оптимізації відбулася у вересні 2015 року. Скоротили на 50% ліжкомісця, із 60 до 30 ліжок. Тоді ж у закладу забрали право лікувати хворих з туберкульозом І і ІІ категорії та вперше діагностований туберкульоз. Проте дозволили госпіталізувати хворих, які підлягають симптоматичному лікуванню. Цього року мають намір закрити стаціонар, хворих переселити у село Скелівку в Старосамбірському районі, а у Самборі залишити лише протитуберкульозну поліклініку.