Самбірська міська рада з метою впорядкування позашкільної освіти створила комунальне підприємство Центр позашкільної освіти. Серед освітян, які працюють на ниві позашкільної освіти це викликало побоювання, чи не буде якихось оптимізацій, реорганізацій, простіше кажучи чи не буде скорочення. До цієї справи долучилася й Самбірська міжрайонна прокуратура, яка опротестувала таке рішення міської ради. Однак, допоки протест надійшов у мськраду, Центр... уже був створений. Дотримуючись відповідної процедури міський голова Тарас Копиляк змушений був внести в порядок денний сесії міськради розгляд протесту прокурора. Підчас голосування виявилося, що прокурора не задовільнили, протест не набрав необхідної кількості голосів. Натомість мер запевнив присутніх, що всі діти, які виявлять бажання, матимуть змогу займатися у закладах позашкільної освіти, але й "повітря міськрада не фінансуватиме".
Слід нагадати, що перед тим прокуратура надіслала до міської ради повідомлення про те, що до суду передано матеріали справи на колишнього чиновника міськради. Цей пан готував матеріали на приватизацію комунального майна міста. Серед інших, було 8 обєктів культурної спадщини на загальну суму майже 1млн.грн., які за чинним законодавством не повинні були б приватизовуватися. У повідомленні прокуратури йшлося про те, щоб депутати цієї каденції вивчили ці матеріали і в майбутньому недопускали таких помилок. Як на мене, то все це виглядає трохи дивним, адже готуючи матеріали на приватизацію чиновник виконував чиїсь вказівки(попробував би не виконати), рішення приймала сесія, а тепер хлопака має за всіх віддуватися у суді.
Взагалі то стосунки міської ради з правохоронними і силовими структурами не найкращі. За словами мера, за чиїмись скеруваннями ратушу раз у раз перевіряють. Нічого не знаходять, а працювати заважають.
Через рішення суду, яким заборонено рух транспорту в центрі міста потерпає міська влада, адже зі скаргами на автокорки самбірчани йдуть до ратуші. Мер нічого вдіяти не може, бо за рішенням суду один самбірчанин встановив бетонні блоки, які оголошено недоторканими допоки не розглянуть апеляцію на це рішення.
Тут доречним буде іще один епізод у стосунках міськради і правоохоронців.Свого часу міська рада визнала незадовільною роботу судовиконавчої служби і направила своє рішення у відповідні інстанції. У відповідь отримала тлумачення про те, що такі рішення не в компетенції міськради.
І що тут скажеш, обовязків у міськради багато, практично за все, що відбувається в місті вона несе відповідальність, а от законних можливостей не вистачає для того щоб впливати на силові структури.