Стани, що не загрожують життю людини, висока температура чи високий тиск, не потребують виклику екстерної (швидкої) допомоги, а обслуговуються невідкладною допомогою та первинної ланкою.
У міністерстві наголосили, що реформа екстреної допомоги відбуватиметься декілька років, за участі як Міністерства охорони здоров'я, уряду, так і місцевої влади, медичної спільноти та громадян. До того часу екстрена допомога працюватиме так, як працює зараз.
У той же час світовий досвід свідчить, що виклики екстреної допомоги на ті випадки, яким може зарадити сімейний лікар, терапевт або невідкладна допомога, ускладнюють роботу медиків екстреної допомоги та підвищують ризики смертності у людей з більш серйозними проблемами здоров'я.
«Хочу, щоби це почули всі, в кого реформа екстреної медицини викликає занепокоєння, - ніхто не забере в людей допомоги, не запропонувавши альтернативу. Ефективний розподіл функцій між екстреною та невідкладною допомогою навпаки зробить лікування доступнішим та швидшим. Це збереже більше життів», - сказала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
Про це йдеться на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров'я.