Унікальна сакральна, історична та культурна пам’ятка Лаврівський монастир святого Онуфрія належить до небагатьох, що діють на території України від княжих часів - це Києво-Печерська лавра, Зимненський і Жидиченський монастирі на Волині.
Лаврівський монастир святого Онуфрія упродовж багатьох століть був центром екуменізму. Тут є великий некрополь, у якому спочивають православні митрополити, уніатські (греко-католицькі) єпископи, молдовські господарі. Є історично підтверджені дані, що тут також похований єрусалимський митрополит Макарій Лігаріда. Історики припускають, що ще до офіційного хрещення Русі, у VIII-IX століттях, на місці нинішнього монастиря були печери, в яких жили монахи-пустельники.
Ще одна визначна пам'ятка Лаврова - церква святого Онуфрія. Вона пережила кілька етапів розбудов і реставрацій, однак і нині є унікальним зразком давньоукраїнської архітектури та єдиним збереженим галицьким монастирським храмом ХІІІ століття. Попри багаторічні та щедрі обіцянки місцевих державних мужів, які прийшли до влади під різними політичними прапорами, монастир терпляче продовжує чекати реставрації.
Львівська обласна рада укотре має намір виділити кілька сотень тисяч гривень… на виготовлення проектно-кошторисної документації. Варто пояснити, що це вже було кілька років тому: документацію зробили, необхідні витрати порахували. Змінилися ціни, вартість робіт, і рахувати почнуть знову. А тим часом політики перед виборами знову поїдуть до монастиря, будуть фотографуватися для газет і на камери обіцяти допомогти, а унікальна перлина продовжить руйнуватися... Так триває вже 20 років.
Але так продовжуватися не може. Тому мусимо самі зорганізуватися і врятувати монастир з мощами св.Онуфрія. "Прикарпатська правда" публікуватиме повний список жертводавців, імена яких нам надаватиме Лаврівський монастир святого Онуфрія (ЧСВВ).
ІРИНА ВОРОНЯК
{jcomments on}