Їх виробництвом займається група волонтерів, які покинули власні домівки через війну. Олег – автор ідеї. До початку повномасштабної війни працював дизайнером декорацій в Гостомелі, що на Київщині. Про наше місто дізнався від брата, який планував розширювати приватний бізнес у Львові.
"Я дізнався, що в армії є величезна потреба у тур-нікетах, і захотів допомогти. У місцевих групах знайшов помічників…" Подібні турнікети використовують військові Британії і США. Олег докладно вивчив їх зразки.
Замовивши необхідні комплектуючі і маючи приміщення для виробництва та обладнання, почав виготовляти
тестові зразки. Український варіант кровоспинного турнікету отримав назву "Мальва".
"Мальви – квіти, які в уяві більшості українців ростуть біля хати і асоціюються з рідним домом", – зазначає Олег. Своєю ідеєю чоловік поділився з новими знайомими у Самбірській громаді, які надають прихисток йому і його родині. А ті, у свою чергу, допомогли із виготовленням першої партії. Комплектуючі купують в українських виробників та за допомогою волонтерів привозять з-за кордону. До півготовності довести виріб допомагають місцеві кравчині, ательє. А вже на місці Олег зі своєю командою збирають готовий виріб.
"Ці турнікети призначені для наших військових. Найперше для тих, хто на передовій! – наголошує Олег, - ми тісно співпрацюємо з волонтерами, які доставляють нашим бійцям найнеобхідніше. Вже кілька партій наших турнікетів передано на потреби військових".
Важливо, що вироби пройшли випробування у медичних закладах та в польових умовах. Отримали схвальні відгуки від тих, хто потребував їх на полі бою. Турнікет "Мальва" стійкий до пилу, піску, вологи і швидко накладається, та є зручним для самостійного використання. Головна відмінність від інших моделей – використання храпового механізму, який дозволяє легко регулювати силу стискання.
Волонтери розповіли також, що турнікет "Мальва" не отримав сертифіката в українському центрі тестування, оскільки не пройшов випробовування тривалого впливу високої температури. Про це вони попереджають усіх, хто звертається про потребу у турнікетах.
Важливо, що ці вироби – некомерційний проєкт, існує за рахунок добровольчих внесків громадян України й інших країн. Волонтери потребують фінансової підтримки для закупівлі матеріалів та фурнітури. Проте наголошують: передача коштів – не означає, що у відповідь можна замовити турнікети. Вироби (підкреслюють виробники) виключно для потреб тих, хто зараз у найбільшій небезпеці.
- Йосип Маланяк
- Бізнес
-
COMMENTS
- Перегляди: 61