У вівторок, 20 вересня, відбулась чергова сесія Старосамбірської районної ради. Враховуючи той факт, що депутатський корпус бойківського краю має норовистий характер, притаманний бойкам, ніщо не віщувало сенсації, бо більшість питань не зачіпали нічиї інтереси, а були робочими та такими, що депутати опрацювали на комісіях. Коли справа дійшла до питання Звіту РДА, про розвиток району. депутатський корпус майже дрімав, засилля цифр, заходів, планів та робіт, що лунали з уст начальника відділу економіки Миколи Масляка та монотонна доповідь лишень додавали осінньої меланхолії.
Однак, запитання свободівця Мирона Пацая, який почав з проблем інвестицій, екології, забору гравію, ремонту доріг та завершив тим, що звіт має співставлятись з цифрами Стратегії Сталого розвитку Старосамбірського району, збурили спокійну атмосферу сесії. Свободівець також наполягав на включенні в проект рішення оцінки роботи адміністрації.
Ще більше обурення викликала невчасність, або взагалі нехтування районних та обласних чиновників відповідями на запити депутатів райради. Додав вогню в спокійну сесійну залу Роман Батючок, який детально вивчивши звіт РДА виявив чимало неточностей, та навіть неправдивих даних та цифр. Голова райради Тетяна Терлецька оголосила про початок поіменного голосування. І, як на диво три фракції (Свобода, Громадянська Позиція та Блок Петра Порошенка) утримались прийняти звіт РДА. Передбачуваним було голосування свободівців, бо вони завжди прискіпливо ставляться до влади, проте не підтримання звіту влади Петра Порошенка фракцією Петра Порошенка є що найменш дивним, а навіть сенсаційним. Здивуванню не було меж. Навіть голова фракції Самопомочі Андрій Волощак взяв слово з приводу голосування та перепитав БПП, чи вони справді фракція блоку Петра Порошенка.
На мою скромну думку, якщо політична сила взяла на себе відповідальність управляти районом та вважає що вона не спроможна тоді потрібно, або змінювати керівника, або давати можливість іншій політсилі брати на себе відповідальність. Сподіваюсь, що партійні боси зроблять відповідні організаційні висновки. Зрештою, за часів Президента Кучми така ситуація потягнула б за собою як найменше догану голові РДА, а на Старосамбірщині його вже нема і ще нема, то ж нема кого за погану роботу навіть сварити.
P.S.
Для оцінки звіту Старосамбірської адміністрацію подаю повний текст довідки
Інформація про підсумки соціально-економічного і культурного розвитку району за січень-червень 2016 року
Впродовж січня-червня 2016 року в районі були реалізовані заходи, спрямовані на розвиток у економічній і соціальній сферах та на забезпечення підвищення рівня життя місцевого населення та досягнення основних пріоритетів, визначених у Програмі розвитку району на цей рік.
Інноваційно-інвестиційна діяльність
Головним акцентом є пошук позабюджетних та бюджетних джерел для економічного розвитку району.
Подано в департамент економічного розвитку, торгівлі та промисловості 12 пропозицій для участі в конкурсі інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів Державного Фонду Регіонального Розвитку у 2016 році.
Регіональною комісією з попереднього відбору інвестиційних програм і проектів, які реалізовуватимуться на Львівщині за кошти ДФРР відібрані, погоджені Міжвідомчою комісією з оцінки відповідності інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та включені у розпорядження Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року №432-р “Про внесення змін до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись у 2016 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, у тому числі тих, що фінансуються з метою погашення кредиторської заборгованості, зареєстрованої органами Державної казначейської служби станом на 1 січня 2016 року” 5 проектів від району, 2 проекти об’єднаних територіальних громад та проект, що реалізується на території району, замовником якого виступає УКБ ЛОДА “Реконструкція будівлі під хірургічне відділення на 40 ліжок Старосамбірської ЦРЛ по вул.Дністрова в м. Старий Самбір” на загальну суму — 12577,088 тис. грн.
-
Реконструкція будівлі ЗСШ І-ІІ ст. с. Спас Старосамбірського району Львівської області (з впровадженням енергозберігаючих заходів) 980,0 тис. грн..
-
Реконструкція будівлі дошкільного навчального закладу №1 по вулиці Героя України Богдана Сольчаника, 7 в м. Старий Самбір Львівської області — 850,0 тис. грн.
-
Реконструкція будівлі Народного Дому м. Добромиль Старосамбірського району Львівської області (з впровадженням енергозберігаючих заходів) — 1050,0 тис. грн.
-
Реконструкція будівлі народного дому в с. Стар'ява Старосамбірського району Львівської області — 841,330 тис. грн..
-
Реконструкція «відновлення» зруйнованого мосту з розчисткою русла ріки у с.Заріччя Старосамбірського району Львівської області — 1900,0 тис. грн..
-
Реконструкція будівлі ЗСШ І-ІІІ ст. в с. Нове місто Старосамбірського району Львівської області (з впровадженням енергозберігаючих заходів) — 3000,0 тис. грн..
-
Закупівля модульної твердопаливної котельні для підвищення енергонезалежності громади через використання відновлювальних джерел енергії (Міженецька ОТГ) — 1210,0 тис. грн.
-
Реконструкція будівлі під хірургічне відділення на 40 ліжок Старосамбірської ЦРЛ по вул.Дністрова в м. Старий Самбір — 2745,758 тис. грн.
За результатами розгляду пропозицій ділянок автомобільних доріг району, які пропонувались до ремонту, за рахунок коштів обласного бюджету, в межах фінансового ресурсу визначеного в Програмі розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг на 2016 рік на сайті обласної ради є сформований перелік ділянок доріг загального користування які будуть фінансуватись за рахунок коштів обласного бюджету в рамках названої програми куди ввійшли наступні ділянки доріг нашого району:
Індекс дороги |
Назва дороги |
Вартість робіт тис. грн. |
С141712 |
Передільниця – Садковичі |
1 000,0 |
С141713 |
Стрілки — Новий Кропивник |
1 000,0 |
С141714 |
Тершів — Лаврів – Грозьово |
1 000,0 |
С141704 |
Мшанець – Стрілки |
1 000,0 |
С141707 |
Скелівка – Надиби |
500,0 |
С141730 |
Нижанковичі — Библо |
500,0 |
Крім цього включено на фінансування ділянку дороги Т-14-18 Нижанковичі Стрий на ділянці Добромиль — Хирів в сумі 4 млн. грн.
Рішенням сесії Львівської обласної ради від 26.04.2016 року №161 “Про затвердження Програми охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки” затверджено 5 об'єктів Старосамбірського району, що фінансуватимуться за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2016 році відповідно до Програми охорони навколишнього природного середовища у Львівській області на 2016 – 2020 роки на загальну суму 2130,0 тис. грн.:
- Придбання спецавтомобіля для збирання та транспортування твердих побутових відходів для м. Добромиль Львівської області в сумі 600,0 тис. грн.
- Придбання спецавтомобіля для збирання та транспортування твердих побутових відходів для м. Старий Самбір Старосамбірського району Львівської області в сумі 600,0 тис. грн.
- Регулюючі та берегоукріплювальні роботи на р. Вирва для захисту від підтоплення паводковими водами житлових будинків та присадибних ділянок у с. Мігово Старосамбірського району Львівської області в сумі 180,0 тис. грн.
- Регулюючі та берегоукріплювальні роботи на р. Лінинка для захисту від підтоплення паводковими водами житлових будинків та присадибних ділянок у с. Великосілля Старосамбірського району Львівської області в сумі 500,0 тис. грн.
- Розчистка та регулювання русла р. Дністер у с. Спас Старосамбірського району Львівської області в сумі 250,0 тис. грн.
Обласною комісією відібрано 45 мікпроектів нашого району. В т.ч. 5 після додатковго розгляду на загальну суму з обласного бюджету 3332,479 тис. грн. по напрямах:
– «Народні доми» – 13, в т.ч. 1 після додаткового розгляду;
– «Вуличне освітлення» – 8, в т.ч. 2 після додаткового розгляду;
– «ФАПи, амбулаторії сімейної медицини, центри первинної медико-санітарної допомоги» – 3;
– «Освітня галузь» – 5, в т.ч. 1 після додаткового розгляду;
– «ДНЗ» – 3;
– «Інші пріоритети» – 13, в т.ч. 1 після додаткового розгляду.
Рішенням сесії Львівської обласної ради від 26.04.2016 року №162 «Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2016 рік» затверджено з бюджету розвитку обласного бюджету кошти в сумі 400,0 тис. грн на реалізацію проекту «Реконструкція будівлі Народного дому с. Надиби Старосамбірського району Львівської області (з впровадженням енергозберігаючих заходів)» та 300,0 тис. грн. на співфінансування проекту «Реконструкція будівлі під хірургічне відділення на 40 ліжок Старосамбірської ЦРЛ по вул.Дністрова в м. Старий Самбір».
Розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації від 30.06.2016 року №433/0/5-16 «Про внесення змін» до розпорядження голови ЛОДА від 27.05.2016 року №323/0/5-16 «Про виділення коштів» передбачено 1100,0 тис.грн. на реалізацію Програми «Спортивний майданчик»:
штучне покриття для спортивного майданчика, смт. Нижанковичі — 500,0 тис. грн.;
штучне покриття для спортивного майданчика, м. Хирів — 500,0 тис. грн.;
тренажерне обладнання. с. Верхній Лужок — 50,0 тис. грн.;
тренажерне обладнання. смт. Нижанковичі — 50,0 тис. грн.;
Розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації від 04.05.2016 року №247/0/5-16 «Про виділення коштів» передбачено 105,1 тис.грн. на реалізацію Програми «Сільський спорт».
Промисловість
Підприємства промисловості в січні – червні 2016 року реалізували продукції на суму 46,5 млн. грн., що більше порівняно з відповідним періодом минулого року на 13,2 млн грн. (39,6%).
В розрахунку на одиницю населення обсяг реалізованої промислової продукції склав 595 грн.
З лютого місяця поточного року в облікове коло промислових підприємств включено ТзОВ «СУКП «Укрлісхолдинг».(обсяг РП- 13 млн.грн.).
Сільське господарство
В галузі сільського господарства району господарську діяльність здійснюють: 19 с/г підприємств, які займаються рослинництвом, 7 с/г підприємств , які займаються рослинництвом і тваринництвом та 3 сільськогосподарські кооперативи.
Станом на 01.07.2016 року в с/г підприємствах утримувалося 328 голів ВРХ (100,0% до періоду минулого року), в т.ч. 97 корів, що становить 106,6 % до періоду минулого року, 887 голів свиней, що становить 80,6% до періоду минулого року, 37 голів овець, що становить 123,3% до періоду минулого року,
Протягом січня-червня 2016 року с/г підприємствами вироблено 168 тонн молока; що становить 117,5 % до періоду минулого року; 30,2 тонни м’яса що становить 91,6% до періоду минулого року ; реалізовано 142 тонни молока, що становить 125,7 % до періоду минулого року та 25,6 тонн м’яса у живій вазі, що становить 119,6 % до періоду минулого року.
Під урожай 2016 року всіма категоріями господарств посіяно 5754 га озимих культур, з них 4278 га озимих зернових та 1476 га озимого ріпаку, в т.ч. с/г підприємствами посіяно 1173 га озимих зернових та 1476 га озимого ріпаку
Станом на 01.07.2016 року всіма категоріями господарств посіяно 11915 га ярих культур, що становить 107,0% до прогнозу, з них 2396 га ярих зернових, 1706 га технічних культур, посаджено 5468 га картоплі, 756 га овочів, 859 га однорічних трав та 731 га кормових культур.
В т.ч. с/г підприємствами посіяно 2548 га ярих культур, що становить 145,0% до прогнозу, з них 791 га ярих зернових, 1706 га технічних культур, посаджено 28 га картоплі, 9 га овочів, 14 га однорічних трав.
Підприємництво
Станом на 01.07.2016 року в районі зареєстровані 1500 суб’єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб.
Протягом січня-червня 2016 року пройшли державну реєстрацію 124 суб’єкти підприємницької діяльності, що більше відповідного періоду минулого року на 39,3%, з яких 84 – фізичні особи, 40-юридичні (за відповідний період минулого року - 89, з них 77- фізичні, 12-юридичні).
Знялися з державної реєстрації 38 суб’єктів, що менше відповідного періоду минулого року на 47,9%, з них 34 - фізичні особи., 4-юридичні (за відповідний період минулого року - 77, з них 73 фізичні, 4-юридичні).
За звітний період надано одноразову допомогу 8 безробітнім для започаткування власної справи при завданні 14.
В сфері сприяння бізнесу працює ЦНАП.
Протягом січня – червня 2016 року до ЦНАП звернулося 4819 суб’єктів. Прийнято:
- 1760 вхідних пакеті документів на отримання адмінпослуг,
- надано 1450 консультації,
- видано 1609 результатів адмінпослуг.
Транспорт
Пасажирські перевезення в межах району забезпечують 3 основні перевізники, з них: ТзОВ «Самбірське АТП - 14608», ПП «Транс - Спорт», ПП «Авто - Стар». Основна частка транзитних перевезень в районі належить ПП «Тур - Авто».
Перевезення по території району закріплені по 45 маршрутах на яких функціонує близько 100 одиниць транспорту.
Забезпечується вирішення звернень від мешканців району, голів місцевих рад, депутатів районної ради з приводу транспортного забезпечення. Отримані від громадян скарги скеровувалися перевізникам для врегулювання порушених питань.
Протягом січня-червня 2016 року у райдержадміністрацію надійшло 18 звернень щодо неналежного виконання автобусних маршрутів.
Обласною програмою компенсації пільгового проїзду передбачено для району кошти в сумі 581,8 тис. грн.
Дорожнє господарство
Загальна протяжність автомобільних доріг загального користування на території району становить 522,3 км., загальна протяжність комунальних доріг району становить 447,638 км
Філією «Старосамбірський райавтодор» та «Турківська ДЕД» виконувалися роботи з зимового та експлуатаційного утримання доріг.
Філією «Старосамбірський райавтодор» впродовж січня-травня виконано робіт на суму 8879,2 тис.грн., на а/д державного значення – 5541,0 тис.грн.
Проведено поточний дрібний ремонт на а/д Нижанковичі– Стрий за рахунок коштів обласного бюджету на суму 3395,4 тис.грн.
За кошти сільської ради проведено поточний дрібний ремонт на а/д Терло-Стрільбичі на суму 1718,8 тис.грн.
По прямих угодах виконано робіт на суму 505,2 тис.грн.
Протягом червня 2016 року виконано:
На а/д Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий - ліквідація ямковості 7503 м2, використано 941 тонну асфальту, планування узбіччя 37,3 км.
На а/д Дроздовичі – Міженець - Бісковичі - ліквідація ямковості 1100 м2, використано 166 тон асфальту.
Проведено профілювання доріг :
-
Тершів - Сушиця - 8 км.
-
Завадка - Сушиця - 10 км.
-
Болозів - Вовча - 21 км.
-
Товарна - Конів - 32,5 км.
Філією Турківська ДЕД проводились роботи:
На а/д Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий - прибирання сміття та вирубування порослі та чагарників, вартістю 59,3 тис.грн.
На а/д Мшанець – Стрілки - засипання ям та промоїн гравійним грунтом (300м3), вартістю 70,2 тис.грн.; планування узбіччя (19км), вартістю 3,6 тис.грн.
На а/д Львів – Самбір – Ужгород - прибирання сміття та вирубування порослі та чагарників.
На а/д КПП Смільниця – Старий Самбір - ліквідація ямковості 562 м2, положено 63 тонни асфальту.
На а/д Тершів – Лаврів - Грозьово - ліквідація ямковості 757 м2, положено 93 тонни асфальту.
Робота підприємств енергетики та житлово-комунального господарства
Протягом січня-червня 2016 року підприємства житлово-комунального господарства району забезпечували населення відповідними послугами, працювали в стабільному , безаварійному режимі.
Підприємства житлово-комунального господарства не мають протермінованої заборгованості за використані енергоносії.
Виконання бюджету
Впродовж січня-червня 2016 року в районі забезпечено надходження до зведеного бюджету на загальну суму 83,9 млн.грн, що склало 75,1 % планового бюджетного завдання та більше відповідного періоду минулого року на 50,4 млн.грн. (2,5 рази).
З загальної суми нарахувань до державного бюджету надійшло 47,1 млн. грн., що становить 56,4 % планового бюджетного завдання. У порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшено надходження на 37,8 млн.грн. (в 5,1 рази).
Дохідна частина бюджету району за січень-червень 2016 року виконана в сумі 32,1 млн.грн., що складає 136,2 % до уточненого плану. У порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшено надходження на 43,3%..
За січень-червень із бюджету району проведено видатків на загальну суму 245,2 млн.грн..
Податковий борг по податкових зобов'язаннях станом на 01.07.2016 року становив 141,8 млн.грн., в тому числі по податках і зборах 141,0 млн. грн., по єдиному соціальному внеску 0,8 млн. грн., і зріс порівняно з початком року на 25,3 млн. грн. (21,7%). Із вказаної суми боргу 138,7 млн. грн. припадає на ПАТ “Укрнафта”.
Соціальний захист населення
У січні-червні 2016 року призначено та виплачено державної соціальної допомоги 8844 малозабезпеченим сім'ям та допомоги сім'ям з дітьми в сумі 78,1 млн. грн.
Станом на 8 липня 2016 року призначені житлові субсидії 9328 сім'ям на суму 87596,3 тис. грн. Заборгованість по житлових субсидіях станом на 01.07.2016 року на житлово-комунальні послуги 73438,7 тис. грн., на придбання твердого пічного побутового палива – 903,0 тис.грн.
Профінансовано Чорнобильські програми на суму 107,8 тис.грн. На 01.07.2016 року заборгованість по фінансуванню Чорнобильських програм по управлінню соціального захисту населення складає – 16,6 тис. грн. термін оплати якої не настав.
Профінансовано відшкодувань за надані пільги окремим категоріям населення, які фінансуються за рахунок субвенцій з державного бюджету в сумі - 4271,3 тис.грн.. Заборгованість по пільгових категоріях, які фінансуються з державного бюджету станом на 08.07.2016 року - 5963,5 тис.грн.
Пенсійне забезпечення
Своєчасно і в повному обсязі виплачені пенсії. Проведено виплату пенсій та грошової допомоги протягом січня-червня 2016 року на суму 344,2 млн.грн..
Забезпечено виконання встановленого плану надходжень коштів, контроль за сплатою яких здійснюється органами Пенсійного фонду на рівні 112,5%.
Середній розмір пенсії станом на 01.07.2016 року склав 1649,82 грн., протягом року зріс на 105,22 грн (6,8%).
Заробітна плата
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника в економіці району в І кварталі 2016 року становила 2897 грн (72,1% до обласного показника) і порівняно з відповідним періодом минулого року зросла на 15,4% , а також в 2,1 рази перевищила розмір встановленої мінімальної заробітної плати та установлений прожитковий мінімум для працездатних осіб (1378 грн).
Станом на 1 липня 2016 року в економіці району є заборгованість з виплати заробітної плати в сумі 810,0 тис.грн., зменшилася в порівняння з минулим місяцем на 95,6 тис. грн.(10,6%)
Зайнятість населення
Впродовж січня-червня 2016 року районним центром зайнятості соціальні послуги надано 2807 особам з числа незайнятих громадян, з них 1219 особам з числа тих, хто звернувся в пошуках роботи в 2016 році .
За звітний період працевлаштовано 544 особи при завданні 520 осіб, залучено до оплачуваних громадських робіт 222 безробітних при завданні 209, забезпечено професійне навчання 147 особам при завданні 164.
Надано одноразову допомогу 8 безробітнім для започаткування власної справи при завданні 14.
За січень-червень створено 540 додаткових робочих місць, з них 316- юридичними особами, 224- фізичними особами, 124 - зареєстровано юридичних та фізичних осіб.
Архітектура
Розпорядженням Львівської обласної державної адміністрації від 13.07.2016 року №468/0/5-16 “Про надання субвенції” в рамках “Програми комплексного розвитку території Львівської області на 2016 рік” передбачено для району субвенцію
- за загальним фондом в сумі 90,0 тис. грн. на виготовлення містобудівної документації, 100,0 тис. грн. для об'єднаних територіальних громад та на виготовлення землевпорядної документації — 15,0 тис. грн.:
виготовлення генеральних планів населених пунктів
- смт. Нижанковичі — 25,0 тис. грн. з ОБ, 60,0 тис. грн. з МБ;
- с. Слохині — 20,0 тис. грн. з ОБ, 50,0 тис. грн. з МБ;
- м. Старий Самбір — 20,0 тис. грн. з ОБ, 90,0 тис. грн. з МБ
- схема району — 25,0 тис. грн. з ОБ.
Виготовлення землевпорядної документації по зміні меж населених пунктів с. Страшевичі — 15,0 тис. грн. з ОБ, 35,0 тис. грн. з МБ.
Виготовлення містобудівної документації для ОТГ:
- Новоміська — 50,0 тис. грн. з ОБ; 100,0 тис. грн. з МБ.
- Міженецька — 50,0 тис. грн. з ОБ, 105,0 тис. грн. з МБ.
- за спеціальним фондом на проведення нормативно-грошової оцінки земель в сумі 32,0 тис. грн.:
с. Кропивник — 6,0 тис. грн.;
с. Галівка — 8,0 тис. грн.
с. Мшанець — 9,0 тис. грн.
с. Плоске — 9,0 тис. грн.
Забезпечувалося надання якісних освітніх, медичних та соціальних послуг мешканцям району
Освіта
Станом на 1 липня 2016 року мережу навчальних закладів становлять 74 ЗНЗ з них 6 НВК та Лаврівський дитячий будинок, 9 ДНЗ, 4 ПНЗ (без ОТГ).
Проведено тимчасове призупинення навчально-виховного процесу у Кропивницькій та Мшанецькій ЗСШ І ст. та реорганізовано Раківську ЗСШ І-ІІІ ст. у ЗСШ І-ІІ ст.(з погодженням органів місцевого самоврядування).
Станом на 01 липня 2016 року обов'язковою дошкільною освітою охоплено 1488 дітей, що становить 37,3 % від загальної кількості дітей дошкільного віку ( від 1 до 6 років 3991 дитина ). Забезпечено 100 % охоплення обов’язковою дошкільною освітою дітей 5-річного віку (617 дітей).
У 2015-2016 навчальному році різними формами позашкільної освіти охоплено 4365 учнів шкіл району, що складає 60% від загальної кількості школярів.
На доброму організаційному рівні без порушень проведено ЗНО: 05.05 з української мови та літератури, 11.05.з математики, 13.05. з історії.
Підвезення учнів здійснюється 8 шкільними автобусами (937 учень) та рейсовими автобусами (221 учень), укладено договір з ТзОВ «Самбірське АТП-14608».
Обласною програмою розвитку освіти передбачено на район кошти в сумі 849,2 тис. грн.
Охорона здоров’я
Забезпечувалося виконання основних завдань роботи закладів охорони здоров’я району.
Амбулаторно-поліклінічну допомогу в районі надають 3 лікарні, 18 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 82 ФАПи.
З початку 2016 року створено 4 АЗПСМ, 2 АЗПСМ та 17 ФАПів передано об’єднаним територіальним громадам.
Одержано 2 комплекти медичного обладнання для АЗПСМ с.В.Лінина та м.Ст.Самбір.
Культура
Район зосереджує в собі значну мережу закладів культури - 97 Народних домів, 83 бібліотеки, 2 школи естетичного виховання.
Відділом культури за участю Народних домів та бібліотек району проведено цикли заходів та книжкових виставок до С.Бандери, Соборності, Крут, новорічно-різдвяних свят, української мови, пам’яті вшанування Героїв Небесної сотні, заходи до Дня Конституції, у бібліотеках-філіях та Народних домах оформлені куточки, стенди-пам’яті, проводились історичні години, конкурси малюнків «Життя, опалене війною», проводилися вечори пам’яті та зустрічі з воїнами.
В історико-краєзнавчому музею в м. Старий Самбір відбулися: показ документального фільму до 106 – тої річниці від дня народження С. Бандери; виставка Різдвяних шопок та вертепів; презентація фільму про «Проголошення 1919 році Акту злуки»; показ документального фільму «Крути»; виставка для незрячих «Торкаючись бачу: великі українці»; вечір пам’яті «Небесної Сотні»; презентація «Історія Союзу Українок Старого Самбора».
План платних послуг на 2016 рік становить – 289,7 тис. грн., поступило доходів за січень-червень 117,3 тис. грн. в тому числі:
на проведення дискотеки – затверджено 85,0 тис.грн., виконано – 1.4 тис.грн.;
орендної плати – затверджено 27,9 тис.грн., виконано – 14,6 тис. грн.;
батьківської плати – затверджено176,8 тис.грн., виконано – 97,4 тис. грн.
За результатами конкурсі на народні доми передбачено кошти з обласного бюджету в сумі 125,0 тис. грн.:
- Народний дім смт. Нижанковичі, закупівля техзасобів — 30,0 тис. грн.;
- Народний дім с. Княжпіль, закупівля техзасобів — 20,0 тис. грн.;
- Народний дім с. Стара Ропа, закупівля техзасобів — 30,0 тис. грн.;
- Народний дім с Лопушанка Хомина, закупівля техзасобів — 15,0 тис. грн.;
- Народний аматорський духовий оркестр “Дністряни” РНД, пошиття сценічних костюмів, м. Старий Самбір — 30,0 тис. грн.
За результатами конкурсі на бібліотеки передбачено кошти з обласного бюджету в сумі 15,0 тис. грн.:
- Бібліотека-філія для дітей м. Добромиль Старосамбірської РБС, закупівля техобладнання — 15,0 тис. грн.
Сімейна та молодіжна політика
Станом на 01.07.2016 року на первинному обліку перебуває 55 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 15 дітей-сиріт, 40-дітей, позбавлених батьківського піклування.
38 дітей знаходяться під опікою, піклуванням громадян, 6 виховуються у ПС та ДБСТ, 11 перебувають на повному державному утриманні в закладах, а саме: 7 у Лаврівському дитячому будинку відділу освіти райдержадміністрації; 1 в інтернатному закладі системи МОН; 1 в Буківському дитячому будинку – інтернат; 1 у ПЛ; 1 у ВНЗ ІІІ рівня акредитацій системи МОН.
У ДБСТ м. Добромиль виховуються 6 дітей-сиріт та дітей,позбавлених батьківського піклування та 2 власних дітей, у прийомній сім’ї м. Старий Самбір виховується 1 дитина,позбавлена батьківського піклування та 2 власних дітей. Вжито заходи щодо оздоровлення дітей - вихованців ДБСТ та ПС.
Рішенням сесії районної ради від 2 лютого 2016 року №64 затверджено районну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у Старосамбірському районі на 2016 – 2018 роки, в рамках якої заплановано забезпечити житлом 6 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 5 дітей з 2 родинних груп. У 2016 році заплановано придбати житло для 1 дитини, позбавленої батьківського піклування.
Розпорядженням голови Старосамбірської райдержадміністрації неповнолітній дитині, позбавленій батьківського піклування надано дозвіл на укладення договору купівлі-продажу квартири, яка знаходиться за адресою: с. Передільниця, Старосамбірського району, вулиця Польова, будинок 51, квартира 31.
Обласною програмою забезпечення житлом дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування передбачено для району кошти в сумі 132,0 тис. грн.