Чергові вибори до Верховної Ради України відбудуться в останню неділю жовтня місяця 2012 року. Це вже визначено остаточно. Інша річ, правила за якими ми будемо обирати парламентаріїв. Уже традиційно до нових виборів приймають новий закон про вибори. На думку багатьох оглядачів, цього пленарного тижня, Закон про вибори народних депутатів - 2012 мають голосувати у парламенті. І тут не все так однозначно. У проекті Закону розробленого Міністерством юстиції, буцімто, тому що мало хто його читав навіть із експертного середовища, на цей раз вибори відбуватимуться за змішаною системою. Тобто половина нардепів обиратимуть за партійними списками, а інша половина обиратиметься в одномандатних округах. Закон уже отримав попередню оцінку Венеціанської комісії. Застережень більше ніж достатньо, але і їх мало хто читав. Ми зупинимося на змішаній системі, адже останній раз так ми обирали нардепів 2002року. Потім наступила чисто партійна система виборів.
;Умовно кажучи голосували за "Юлю, Вітю, Янека, Сеню чи іще за якогось Геню". Люди скаржились, що не знають в лице свого депутата, не знають до кого звернутися зі своїми проблемами. Зрештою навряд чи це було визначальним для ініціаторів повернення до змішаних виборів. Серед багатьох інших причин (випадкові люди у партсписках, залежність депутата від партлідера і таке інше), на нашу думку, основна полягає в тому, що за нинішньої Президентської форми правління мажоритарники найбільше потрібні Віктору Януковичу. По-перше, він помітно дистанціюється від Партії Регіонів, по-друге не факт, що ПР отримає більшість в наступному парламенті, по-третє 225 округів за нинішньої форми державного управління абсолютно реально проконтролювати і вже свої мажоритарники влившись в більшість, попри все, іще допоможуть суттєво впливати на внутріпартійні процеси даючи додатковий контроль за парламентською більшістю. Отже, влада творитиме округи і визначатиметься із своїми кандидатами-мажоритарниками. Не завжди це будуть явні регіонали, особливо на Заході України. Без сумніву, що на їхню підтримку будуть кинуті всі сили законні і не дуже. Звідси випливає, що прізвище такого кандидата немає ніякого значення, кого призначить влада на того і працюватимуть. Реальні шанси на виграш у нас на Прикарпатті буде мати висуванець від БЮТу і по моєму це зрозуміло всім. Не можна відкидати висуванців Фронту Змін і Свободи, у них також є реальні шанси бути обраними. Правда в опозиційних висуванців авторитет кандидата відіграватиме значнішу роль.
На той чи інший вибір впливатиме й формування округів. Скажімо, якщо округ творитимуть Самбір, Городок і Мостиська і відповідно Старий Самбір, Турка і Сколе, то у гірській зоні кандидат від опозиції матиме більше шансів бути обраним,зважаючи на симпатії виборців. У разі, якщо виборчий округ творитимуть Самбір, Старий Самбір, Турка, то попри партійність, більш значну роль відіграватиме особа кандидата, її авторитет на наших теренах.
Ми хочемо запропонувати Вам кількох авторитетних людей, які в тій чи іншій мірі популярні у наших районах. Ми не будемо називати їхніх посад, партійності, бо все це відносне. Сьогодні при посаді, а завтра ні, сьогодні у тій партії, а завтра в іншій.Ми надрукуємо їхні прізвища і навіть не в алфавітному порядку, за принципом про кого більше говорять. Ваша думка буде визначальною, як тепер так і на виборах.
Ярослав Дубневич, Богдан Дубас, Тарас Тершовчин, Богдан Піх, Михайло Гичка, Андрій Лопушанський, Борис Тарасюк, Анатолій Дейнека, Орест Фурдичко, Осип Магур, Віктор Уколов, Іван Денькович.
Звичайно, що ми не претендуємо на вичерпний перелік. Ви завжди зможете назвати того чи іншого достойника, який на вашу думку заслуговує представляти наші інтереси в українському парламенті.