Річ у тім, що днями в Інтернет-виданнях з посиланням на прес-службу нардепа Ярослава Дубневича, була розповсюджена неправдива інформація про розподіл 2011-2012 роках бюджетних коштів на підтримку тваринництва для фермерів Самбірського району.Інформація рясніє словами на кшталт, «можливі факти», «імовірно» і таке інше, що наштовхує на думку про замовність інформації.
Насправді ситуація виглядає так. Відповідно до Постанови Кабміну від 2 березня 2011 року №182 «Про затвердження розмірів бюджетної тваринницької дотації на 2011 рік». Кабмін України постановляє: затвердити розміри бюджетної тваринницької дотації на 2011 рік згідно з додатком. За підписом прем’єр-міністра Миколи Азарова.
У якому йдеться, що спеціальна бюджетна дотація за поголів’я корів мясного напряму продуктивності в залежності від статусу господарства становить: племінним заводам(від 100 і більше корів) до 1900 грн за одну корову, племінним репродукторам(від 36 до 100 корів) до 1000 грн – за корову, іншим ( до 36 корів) сільськогосподарським підприємствам - 600 грн. за корову.Згідно з рішенням сесії Львівської обласної ради від 2011 року «Про затвердження програми підтримки підприємництва у галузі тваринництва на 2011 рік», напрями фінансової підтримки визначають часткову компенсацію вартості придбання племінних (генетичних) ресурсів, спеціальну дотацію фізичним особам на утримання корів молочного напряму продуктивності, часткове здешевлення придбання теличок, закуплених у населення(фізичних осіб) для вирощування та відтворення ВРХ, підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, створених на базі територіальної громади та суб’єктів малого підприємництва у сфері молочного скотарства. Розподіл коштів обласного бюджету здійснюється конкурсною комісією головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації та погоджується з постійною комісією з питань розвитку села та АПК обласної ради.
Часткова компенсація за придбання племінних(генетичних) ресурсів встановлюється в розмірі 50% їх вартості, але не більше за 1 голову: в молочному та мясному скотарстві (племінні корови, племінні нетелі, племінні телиці) – 4000 грн..Для одержання компенсації в разі придбання племінних (генетичних) ресурсів фермерське господарство подає головному управлінню агропромислового розвитку області (головному розпорядникові коштів) підтверджуючі документи по 14 позиціях.Таким чином у 2011 році тваринницькі господарства району отримали наступну фінансову підтримку з обласного бюджету:Фермерське господарство СФГ»Ліщук Н.С.» - закупило 15 голів ВРХ, відшкодовано - 46800 грн.; ФГ»Мідас» - закуплено 10 голів, відшкодовано – 36 000 грн.; ФГ»Марком» - закуплено 98 голів свиней, відшкодовано – 86100 грн.; ФГ»Білак» - закуплено 59 голів ВРХ на суму 556254 грн., відшкодовано – 236000 грн..З приводу відшкодування з державного бюджету у 2011 році, то такий же перелік документів, фермери та тваринницькі господарства України через районні та обласні управління агропромислового розвитку подають у міністерство агропромислового розвитку України. І відповідно до Постанови Кабміну та наказу міністерства виділяються кошти фермерам і тваринницьким господарствам. Відповідно до цієї Постанови у Самбірському районі господарства і фермери, в залежності від статусу господарства, також отримали фінансову підтримку за наявне поглолівя ВРХ. Зокрема: ТзВО»Чуквянське» за 51 голову ВРХ – 38000 грн., ППА»Озименське» - 20 голів – 18081 грн., ФГ»Макаревич» - 72 голови – 32800 грн., ФГ»Козяка» - 35 голів -18200 грн., ПП»Лан» - 30 голів – 28322 грн., ФГ»Білак» - 478 голів – 602500 грн..Слід наголосити, що всі кошти, як з державного, так і з обласного бюджетів виділяються не для району, а цілеспрямовано конкретним фермерським господарствам через державне казначейство України, а районні державні адміністрації жодного впливу на їх виділення, чи розподіл не мають.Завдяки уряду та програмам обласних рад, будь який фермер чи тваринницьке господарство має можливість примножувати поголів’я ВРХ та розвивати своє господарство. Адже чим більше фермер закупить племінних телиць та нарощуватиме племінне поголівя корів, тим більшу допомогу отримає від держави. Тваринництво найважча галузь сільського господарства, яка потребує подальшої підтримки держави, щоденної клопіткої праці і не кожному це до снаги, адже цій справі треба присвятити життя і не жаліти здоровя, її треба просто любити.
Голова Самбірської РДА Іван Білак.