
Тут треба нагадати, що Чаплівська сільська рада вже два роки тому приймала рішення про об’єднання із Стрілковичами, однак далі рішення справа не пішла.Згодом слово надали депутату Старосамбірської райради Мирону Пацаю, який наголошував на тому, що добровільність об’єднання місцевих рад, яка описана в законі, порушена рішенням про приєднання сіл Чаплівської сільської ради до Хирова, адже вирішена без громад. Райрада прийняла рішення про затвердження перспективного плану розвитку сама, без згоди громад та за мовчазної згоди голови сільради. До слова також запросили голову Старосамбірської райради Тетяну Терлецьку, яка так і не дала відповіді на питання: «Чому Чаплівська сільська рада опинилась без її згоди в Хирівській громаді?».
Зверхниця району постійно наголошувала, що така громада недоцільна, що треба ще почекати, та й врешті решт зробила висновок про українське законодавство, що воно як дишло. Щонайменше дивно, коли посадовець трактує законодавство так ... як дишло.Напевно, громаді хотілося б від представницької влади відчути підтримку активності щодо об’єднання, однак зверхниця райради закликала спокійно чекати.
Звичайно, що вона була проти об’єднання Чаплівської сільської ради з Стрілковичами, бо в такому випадку перекроюються межі району. Виникає питання: « Що важливіше - добробут селян, чи межі району?» Думаю питання риторичне....Голова райдержадміністрації, який також був присутній на цій зустрічі, обережно обійшов питання об’єднання громад та завів мову про роботи, які проводяться в районі, ремонти доріг, фапів, народних домів. Однак, в кулуарах, не на публіку, признався жителям Чапель, що, ймовірно, до кінця наступного року на Львівщині всі громади буде утворено на підставі перспективного плану розвитку Львівщини. Тоді відразу ж до нього теж виникають питання. Яким чином адміністрація розробляла для райради пропозиції плану розвитку без консультацій з місцевими радами?
Звичайно,помякшуючі обставини є, бо сам Орест Бонк тоді ще не обіймав посаду голови, але ж відповідальним за такі напрацювання пропозицій був рухівець, однопартієць голови райради Микола Год, багатолітній (з 2004 року) керівник апарату адміністрації. То кому, кому, а пану Году настрої громад відомі.Також звучало чимало безглуздих зауважень, що при об’єднанні зі Стрілковичами потрібно буде негайно робити заміну паспортів, документів на право власності, що закриються фапи, школи, і тому подібне. До слова скажу, що таку істерію наганяє невеличка купка жителів, що працюють в сільраді, в народному домі та школі. Звичайно то вже літні люди і їм було б добре, аби залишалось все як є і нічого не змінювалось. Є зрозумілим, що їхня позиція визначена керівниками з району.
В такому випадку потрібно добре подумати з ким ти, з громадою, в якій тобі жити, чи з районним чиновником???
Висновок такий, ніхто не суперечив, що сама Чаплівська громада спрямована у Самбірський бік. На базар, до лікаря, на роботу - всі їдуть в Самбір. Тоді для чого йти проти вітру?
Якщо влада не буде прислухатись до думки людей, то незабаром може початися майдан, не в Києві, чи у Львові, а в Чаплях, Хирові, чи Старому Самборі. То ж, вельмишановні владоможці, самі йдіть до людей, бо коли люди прийдуть до Вас, то Вам доведеться тікати....