Поштовхом до розмови з паном Квасом стали самбірські двірники, які дуже ретельно підмітають побиті міські дороги і тротуари. Це моє враження як вимушеної переселенки з Ворзеля. Двірники не залишають жодного шансу причаїтися бруду у численних ямах і ямках. Саме завдяки їх роботі, а ще ошатним приватним будинкам і дворам Самбір виглядає доглянутим.
То скільки двірників прибирає місто, скільки вони заробляють, які плани щодо доріг, сміття, тощо, – розповів т. в. о. начальника СКП “Об’єднане” Євген Квас.
Самбір прибирає 60 двірників. Працюють з 7 до 12 години. Тоді перерва, а потім ще година роботи. За цей час праці отримують 6, 5 тис грн. Але є такі працівники, які беруть півтори ставки. Тоді, відповідно, і заробітна плата вища. Багато хто працює ще на інших роботах – графік дозволяє. Плинність кадрів велика.
Дороги
Поганий стан доріг – біда усіх містечок. Дороги у них підтримуються у належному стані коштом місцевого бюджету. А побудова нової дороги – справа коштовна. У Самборі 109 км доріг. За минулі роки збудовано разом з ОДА капітальну дорогу на вул. Промислова (колишня об’їзна), відновлено покриття на деяких вулицях. Решта потребує бодай ямкового ремонту. Днями почали його робити, застосовуючи новітню технологію – струменевий метод. Завдяки спеціальній конструкції і використанню стисненого повітря бітумна суміш щільно заповнює весь об’єм вибоїни чи тріщини. Змішування бітуму зі щебенем відбувається безпосередньо в машині. Гарантія на цей вид робіт понад рік. Таким методом ремонтуються автошляхи у Європі.
Сміттєзвалище
- Йосип Маланяк
- Політика, влада, суспільство
-
COMMENTS
- Перегляди: 74